PAB AVSF (AVSF − anti-vibration solid foot) są to uniwersalne nóżki z metalu, lignofolu lub akrylu, które obecnie montujemy już we wszystkich platformach antywibracyjnych PAB oraz (opcjonalnie) w stolikach antywibracyjnych i standach pod monitory. Ich wymiary są zależne od przeznaczenia. Do platform przykręcamy nóżki o średnicach 25-35 mm i podobnych wysokościach, a do stolików i standów − wyższe i masywniejsze − o średnicach 40-60 mm i wysokościach dochodzących do 60 mm. Podobnie jak stopki na elementach tocznych, są one zaopatrzone w nagwintowane bolce oraz firmowe kontry o odpowiedniej średnicy i moletowanym rancie, którymi można wygodnie manipulować, niezależnie od tego pod czym zostały zamontowane. 

Nośność jednej PAB AVSF wynosi 40-120 kg, a jej ciężar własny (zależny od ilości i rodzaju tworzywa konstrukcyjnego) − 0,2-1,2 kg. Podobnie jak stopki na elementach tocznych, są one najczęściej pokrywane matowymi lakierami proszkowymi w różnych kolorach (często wybieranych przez klienta) lub proszkowymi lakierami półmatowymi Du Pont anodic. Możemy też podjąć się ich anodowania i chromowania oraz lakierowania natryskowego.

PAB AVSF mają zazwyczaj kształt walca o określonej średnicy i dobranej do niej wysokości. Na życzenie klienta możemy jednak wykonać inne − baryłkowe, kuliste, stożkowe (dwuelementowe, złożone ze stożka i gniazda), wrzecionowate itd.

Nóżki metalowe, podobnie jak stopki łożyskowe, oferowane są zwykle w zestawach po 4 sztuki. Można jednak zamówić inne ilości: 3 sztuki, 6 sztuk itd., zależnie od potrzeb. Na przykład, chcąc solidnie ustawić urządzenie bez potrzeby poziomowania, kupimy 3 nóżki, zaś pod duże stoliki naszej produkcji − PAB AVD − 6, a nawet 8 nóżek.