Platformy akrylowe − PAB acrylic AVP  mają znakomite właściwości antywibracyjne i dźwiękowe, co wiąże się z dużum ciężarem właściwym akrylu i jego specyficznymi parametrami mechanicznymi. Płyty akrylowe są drogie, stąd też wykonane z nich platformy kosztują 2-4 razy więcej od zbudowanych ze sklejki drzewnej − zob. ceny. W przypadku bardzo grubych płyt akrylowych wysokie ceny wynikają ponadto z trudniejszej obróbki, a zwłaszcza ich cięcia, frezowania i polerowania.

Akryl jest drogi, ale pięknie „gra” i dobrze komponuje się z nowymi materiałami wykończeniowymi i meblami we współczesnych pomieszczeniach mieszkalnych. Jego odmian kolorystycznych i wzorniczych jest przy tym tak dużo, że zawsze można znaleźć pasującą do danego wnętrza, czy zestawu elektroakustycznego (płyty akrylowe przezroczyste, białe, czarne, czerwone, pomarańczowe i w innych jednorodnych kolorach oraz mające fakturę granitu, marmuru, bazaltu, słojów drewna itd. − zob. katalogi).

Na zamówienie możemy wykonać akrylową platformę dowolnego kształtu i rozmiarów, z płyt o grubości od 20 do 40 mm. Do rodzaju akrylu (jego koloru i faktury powierzchni) dopasujemy akcesoria metalowe − tuleje, nóżki i napinacze linek. Ponadto na powierzchni płyt akrylowych wygrawerujemy laserem dowolny napis, logo lub inny rysunek.

Z płyt akrylowych o grubości 3-5 mm produkujemy także pokrywy na urządzenia, zabezpieczające meble i „klocki” przed uszkodzeniem oraz pokrywy blatów i półek audiofilskich stolików, a także platform (pokrywy takie można zamówić do wszystkich stolików i platform Pro Audio Bono).  

Zakończyliśmy już testowanie platformy antywibracyjnej zbudowanej z MDF, oklejonego cienkimi płytami akrylowymi − zob. tutaj. Konstrukcja ta okazała się pod względem dźwiękowym bardzo dobra, a po założeniu odpowiednio dobranych stopek łożyskowych, porównywalna z normalną platformą akrylową.