Platforma PAB basic AVP (AVP − anti-vibration platform) składa się z podstawy, nad którą wisi na linkach półka pod urządzenie elektroniczne. Podstawy i półki tych platform są zbudowane ze sklejki brzozowej, olchowej lub świerkowej o grubości 18 mm (po oklejeniu fornirem ich grubość zwiększa się do 19 mm). Podstawa jest szersza od półki, gdyż w jej narożnikach muszą być przymocowane tuleje, w których znajdują się mechanizmy zawieszenia półki. Wysokość platformy basic, mierzona od spodu nóżki do wierzchu zatyczki tulei, wynosi prawie 160 mm, a jej ciężar netto − ponad 8 kg.

Obciążenie półki platformy basic nie powinno przekraczać 42 kg. Wprawdzie PAB basic AVP może unieść urządzenie ważące nawet 60 kg, ale tak duże jej obciążanie jest niewskazane ze względu na pogorszenie się antywibracyjnych właściwości zbyt mocno napiętych linek. Z tego wynika, że posiadacze bardzo dużych i ciężkich „klocków” powinni wybrać platformy SE naszej produkcji, względnie zdecydować się na ich ustawienie na bardzo skutecznych stopkach łożyskowych PAB

Na zamówienie możemy wykonać dowolną platformę antywibracyjną basic ze sklejek drzewnych (z drzew liściastych, iglastych lub egzotycznych) i MDF, pokrytych fornirami naturalnymi, zmodyfikowanymi lub laminatami oraz z dowolnych metali lub ich stopów, lakierowanych proszkowo lub natryskowo, względnie anodyzowanych, chromowanych itp.), przystosowaną kształtami i wymiarami do urządzeń elektronicznych klienta, a wyglądem − do wystroju jego pomieszczenia odsłuchowego. Na indywidualne życzenie możemy też wykończyć powierzchnie półek i metalowych akcesoriów lakierami bezbarwnymi, względnie farbami matowymi, półmatowymi lub na wysoki połysk.

Wstawienie do zestawu grającego tylko jednej platformy basic, np. pod odtwarzacz CD, odtwarzacz plików lub przedwzmacniacz, radykalnie poprawi jego walory dźwiękowe. Za ok. 2200 PLN można więc polepszyć odtwarzanie każdego systemu grającego, przy czym paradoksalnie ta poprawa będzie znacznie większa w systemach drogich i bardzo drogich, niż w tanich.

Pozytywną cechą platform basic, podobnie jak i pozostałych mebli i akcesoriów antywibracyjnych Pro Audio Bono jest możliwość ich łączenia, tzn. równoczesnego wykorzystywania w jednym systemie kilku platform, platform i stolików, platform, stolików i stopek itd. Bardzo dobre rezultaty da więc także wymiana w platformie basic standardowych nóżek metalowych, na stopki PAB na elementach tocznych.