PAB reference AVP jest to platforma basic w dwuczęściowej, masywnej obudowie ze sklejki drzewnej, stojącej na 4 stopkach łożyskowych PAB − zob. montaż platformy reference. Jest ona konstrukcją uniwersalną. Ma bardzo dużą półkę nośną (nieograniczoną tulejami, jak w innych platformach PAB), można więc na niej postawić nawet wielkie i ciężkie urządzenia zestawu muzycznego lub kina domowego. Daje dźwięk niezwykle dynamiczny, neutralny i przestrzenny, zarówno jeśli chodzi o efekty stereofoniczne, jak również odwzorowanie głębi dźwiękowej sceny. Wszyscy użytkownicy tej platformy po pierwszym jej „odsłuchaniu” stwierdzali, że nie spotkali jeszcze urządzenia antywibracyjnego, które wnosiłoby do odtwarzania dźwięków i obrazów tak dużo pozytywnych zmian.

Platforma reference jest wielka i ciężka. Jej bryła bez stopek jest prostopadłościanem o sumarycznych wymiarach 570 x 460 x 180 mm (albo 580 x 500 x 210 mm) i ciężarze 25-29 kg. Użytkownikom to jednak nie przeszkadza, gdyż nad wygląd przedkładają jej wybitne walory dźwiękowe. Niektórzy zresztą ustawiają ją bezpośrednio na podłodze, gdyż urządzenia stojące na jej górnej półce znajdują się i tak wyżej niż na dolnych półkach większości stolików.

Masywna obudowa ze sklejki drzewnej jest pomyślana też jako upgrade dla posiadaczy standardowych platform antywibracyjnych PAB. Mogą oni bowiem stosunkowo tanio (2 częściowa obudowa jest tańsza od platformy basic) poprawić parametry antywibracyjne dotychczas eksploatowanej platformy. Warto jeszcze dodać, że dolna, 3-sklejkowa część tej obudowy (o grubości 55 mm), posadowiona na stopkach łożyskowych, jest znakomitą podpartą podstawą antywibracyjną pod bardzo ciężkie wzmacniacze (końcówki mocy) i gramofony. Dla tych ostatnich ważna jest ponadto jej wyjątkowo duża stabilność, związana z posadowieniem na stopkach łożyskowych PAB z regulacją wysokości.

Zamiast platformy basic, do środka masywnej obudowy można włożyć platformę PAB acrylic AVP. Spowoduje to dalszą poprawę wierności odtwarzania dźwięków (obrazów). Sprzedaliśmy już kilka takich zestawów do bardzo drogich systemów, w których chociaż są one najtańszymi elementami, to jednak znacznie polepszają ich high-end’owe właściwości.