Stopki antywibracyjne na łożyskach tocznych są zbudowane z kilku odpowiednio ukształtowanych detali metalowych lub polimerowych, umożliwiających zamontowanie wahliwych łożysk tocznych. Wyróżniają się funkcjonalnymi kształtami i nie rzucają w oczy, za to znacznie poprawiają reprodukcję dźwięków oraz dynamikę przekazu. Mogą zastępować kolce w stolikach, platformach, standach i kolumnach podłogowych, bądź też być bezpośrednio podkładane pod urządzenia elektroniczne. Stopki łożyskowe PAB można też stosować zamiast nóżek z litego metalu w platformach antywibracyjnych PAB oraz w podstawkach innych producentów.

Obudowy stopek na łożyskach tocznych są wykonywane ze stali szlachetnej lub z polimerów (głównie PEEK). Montujemy w nich bardzo precyzyjne ceramiczne łożyska toczne, a do bardzo ciężkich urządzeń – łożyska hybrydowe (stalowo-ceramiczne). Najczęściej te stopki mają średnicę 60-70 mm i wysokość (z kontrą) 42-48 mm. Nośność 1 stopki wynosi od 15 do 36 kg. Z tego wynika, że na 4 stopkach PAB można stawiać urządzenia o łącznym ciężarze 60-144 kg, nie pogarszając ich właściwości antywibracyjnych.

Najnowszymi produktami naszej firmy są  PAB Ceramic 7060 SN masywne stopki ze stali szlachetnej AISI 316 L, z wahliwymi łożyskami kulkowymi z azotku krzemu oraz stopki z polimeru PEEK – PAB PEEK 7060 SN – zob. recenzję w High Fidelity. W przygotowaniu są stopki PAB Full PEEK, w których zarówno elementy obudowy łożyska, jak i same łożysko będą zbudowane z PEEK.

Na życzenie klientów możemy też wkładać w stalowe obudowy łożyska z PEEK. Nasze testy dowodzą, że taka modyfikacja prowadzi do poprawy naturalności i przestrzenności dźwięku.