Stand PAB jest zbudowany ze sklejki drzewnej pokrytej naturalnym fornirem. Bez akcesoriów jest stosunkowo niski – ok. 600 mm. Jednak po wkręceniu stopek antywibracyjnych PAB oraz zwieńczeniu nóg blatem metalowym, powierzchnia posadowienia kolumny podstawkowej osiąga typową wysokość − 680 mm. Stand PAB charakteryzuje się znakomitymi właściwościami sonicznymi, w związku z wykorzystaniem do jego budowy odpowiednio dobranej sklejki drzewnej i metalu blatu oraz w następstwie specjalnego złożenia elementów składowych. Ponadto cechuje go prostota formy (podobnie jak w innych naszych wyrobach podporządkowanej funkcjom użytkowym i ergonomii) i związana z nią elegancja.

Stand PAB waży ok. 12 kg, w zależności od rodzaju sklejki drzewnej użytej do jego budowy. Wraz ze stopkami łożyskowymi PAB, jego ciężar może przekraczać 15 kg.

W sprzedaży są już także bardzo ciężkie standy (jeden waży ponad 20 kg) zbudowane ze sklejki drzewnej i MDF oraz metalu (cienki blat do postawienia i przymocowania monitora). Podstawa tego standu jest wykończona tak samo (rodzaj forniru i kolor), jak skrzynka kolumny podstawkowej, zaś noga może być lakierowana na dowolnie wybrany kolor, np. czarny, pasujący do ścianki przedniej większości kolumn. Można też zamówić standy PAB-LIG, zbudowane z bardzo gęstej sklejki drzewnej.

W zwiazku z licznymi zapytaniami klientów przygotowaliśmy standy do kolumn Harbeth. Te standy są zbudowane ze sklejki drzewnej i z lignofolu oraz przygotowane do ustawiania zarówno na kolcach, jak i na stopkach łożyskowych PAB − zob. tutaj.

Oferujemy także antywibracyjne wieszaki do kabli głośnikowych – PAB Cable-Gate. Zastosowanie 6-12 takich wieszaków do podwieszenia tych kabli (po 3-6 na każdy kabel) odizoluje je skutecznie od wibracji zewnętrznych i znacznie poprawi wierność odtwarzania. Zasada działania tych wieszaków jest taka sama jak platform antywibracyjnych PAB – energia wibracji jest w nich zamieniana w ciepło na całej długości linek podtrzymujących kable i rozpraszana.