Stoliki do wstawiania platform – PAB AVD (AVD – anti-vibration dock) – są najnowszymi produktami Pro Audio Bono. Po raz pierwszy zostały pokazane na Audio Show 2011, gdzie wzbudziły duże zainteresowanie użytkowników platform antywibracyjnych PAB. Nazwa tych stolików wzięła się stąd, że w otwory w ich blatach i podestach można wkładać tuleje odwróconych platform basic, które po przykryciu specjalnie wyprofilowanymi „kapeluszami”, tworzą wygodne, miękko zawieszone podstawy, mające znakomite właściwości antywibracyjne. Ze względu na zasadę i skuteczność działania platforma basic nakryta odpowiednią pokrywą, wykorzystująca blat albo podest tego stolika jako podstawę, jest podobna do platformy reference.
PAB AVD składa się z podestu i blatu, które łączy 6 masywnych nóg. Wszystkie jego elementy są wykonane ze sklejki drzewnej pokrytej fornirem dębowym, klonowym lub brzozowym, względnie wybranym fornirem zmodyfikowanym. Blat i podest mają po 1260 x 600 x 37 mm. Nogi są w przekroju poprzecznym kwadratowe (70 x 70 mm) i mają albo 450, albo 550 mm wysokości. W spodzie podestu, na osi każdej z nich znajduje się gniazdo na bolec – 8 mm, umożliwiające wkręcenie 6 stopek PAB z mechanizmem regulacji wysokości. Dzięki temu stolik da się idealnie wypoziomować na nierównym podłożu, z deniwelacjami dochodzącymi nawet do 5 mm.
Nośność PAB AVD wynosi 400 kg. Oznacza to, że na blacie i na podeście można postawić po 200 kg. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w której stolik nie będzie służył jako podstawa odwróconych platform basic. Jeśli będzie wykorzystywany z 2 takimi platformami, to jego nośność będzie równa 200 kg (nośność półki bez platform) + 84 kg (nośność 2 platform) = 284 kg. A jeśli z 4 platformami, to tylko 168 kg (czyli tyle, ile wynosi łączna nośność tych platform). Stolik jest przeznaczony pod 4 duże urządzenia. Na jego wielkim blacie można jednak postawić więcej „klocków”, wcześniej zakrywając otwory na tuleje platform specjalnymi metalowymi korkami PAB.
Stolik do wstawiania platform jest więc konstrukcją uniwersalną. Umożliwia wstawianie urządzeń elektronicznych na dowolnych platformach antywibracyjnych, albo bez nich – bezpośrednio na podeście i blacie. W tym drugim przypadku można postawić na nim aż 5 dużych i ciężkich urządzeń – po ok. 80 kg każde – dwa na podeście i 3 na blacie, albo 4 urządzenia – po ok. 100 kg każde. Oznacza to, że może on unieść i skutecznie izolować od wibracji niemal wszystkie urządzenia elektroniczne dostępne obecnie na rynku.