Stolik z wiszącymi półkami – PAB AVSS table – jest jedyną w swoim rodzaju konstrukcją antywibracyjną, unikalną w skali światowej ze względu na sposób zawieszenia półek – opatentowaną w Urzędzie Patentowym RP – Patent NR 216 411.
PAB AVSS table składa się z masywnego blatu i takiego samego podestu, pomiędzy którymi wiszą dwie półki (na zamówienie możemy zbudować stolik z trzema półkami, albo stolik, w którym półki wiszące zostaną podniesione na tyle, że na samym podeście będzie można także coś postawić, np. bardzo ciężki wzmacniacz mocy). Mechanizmy zawieszenia półek znajdują się w nogach stolika, za polakierowanymi listwami aluminiowymi. Podobnie jak w platformach antywibracyjnych mechanizmy te zbudowano z materiałów niemagnetycznych. Jednak w związku z potrzebą zwiększenia nośności półek, zwłaszcza dolnej przeznaczonej pod wzmacniacz, zasadniczo je zmodyfikowano. Także napinacze linek przerobiono tak, by można je było ukryć, a równocześnie manipulować nimi bez potrzeby odkręcania blach maskujących.
Stolik jest duży i masywny. Jego wysokość bez nóżek wynosi 675 mm. Na nóżkach natomiast, w zależności od ich rodzaju (w gniazda w spodzie podestu można wkręcić bolce o średnicy 8 mm, a na nie nałożyć stopki antywibracyjne PAB na łożyskach tocznych lub masywne stopki metalowe), może osiągnąć nawet 750 mm. Blat i podest mają takie same wymiary: 730 x 510 x 38 mm, zaś półki ? 550 x 450 x 38 mm. Obciążenie półek nie powinno przekraczać 56 kg (ich nośność można jednak zwiększyć do 66 kg, pod warunkiem wzmocnienia mechanizmów zawieszenia i zastosowania grubszych linek). Kompletnie wyposażony stolik waży 32-36 kg, w zależności od typu założonych nóżek PAB lub innych producentów (na zamówienie możemy zrobić dowolne bolce dwugwintowe: 8/6 i 8/10 mm, albo przejściówki bolca 8 mm na odpowiedni gwint o wymiarach calowych, dzięki którym ten stolik będzie można postawić na każdych stopkach).
Stoliki oferowane klientom są gotowe do użycia po odpowiednim podniesieniu i wypoziomowaniu półek. Po pewnym czasie może się jednak okazać, że któraś z nich przechyla się lub osiada na swoich bolcach (postawione urządzenie może być bowiem cięższe z jednej strony lub zbyt ciężkie w stosunku do danego uniesienia tej półki). Należy w związku z tym podciągnąć odpowiednio linki przy pomocy załączonego klucza PAB. Po ustawieniu na półce bardzo ciężkiego „klocka” nie wyklucza się także potrzeby jej ponownego podniesienia i wypoziomowania, gdyż linki nośne mogą się jeszcze trochę rozciągnąć. Po tej regulacji półka zacznie się znowu swobodnie kołysać i już nie trzeba będzie jej ustawiać (podobnie jak w platformach antywibracyjnych, swobodne kołysanie się półki jest podstawowym warunkiem jej prawidłowego działania antywibracyjnego).
Na jednej półce nie powinno się stawiać dwóch urządzeń elektronicznych! Może to bowiem skutkować nadmiernym jej obciążeniem oraz pogorszeniem właściwości antyrezonansowych (również w związku z przenikaniem się wibracji wytwarzanych przez każde z tych urządzeń). Na dużym i masywnym blacie stolika można postawić gramofon lub bardzo ciężki wzmacniacz mocy. Wytrzyma on bowiem nacisk do 160 kg, pod warunkiem ustawienia stolika na odpowiednich stopkach antywibracyjnych PAB. Na tym blacie można też oczywiście postawić platformę antywibracyjną PAB, najlepiej któryś z modeli SE lub reference.
Najnowszy stolik PAB jest nowatorską konstrukcją z 6 wiszącymi półkami. Pozwala on odizolować od wibracji 6 różnych „klocków” ustawionych na wiszących półkach oraz trzech ustawionych bezpośrednio lub na platformach na wielkim blacie. Stolik ten ma wymiary 1680 x 550 x 540 mm.