Warning: mysql_get_server_info() [function.mysql-get-server-info]: Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /kopia/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10

Warning: mysql_get_server_info() [function.mysql-get-server-info]: A link to the server could not be established in /kopia/wp-content/plugins/xml-google-maps/xmlgooglemaps_dbfunctions.php on line 10

Montaż platformy reference, czyli zestawu: platforma basic + masywna obudowa ze sklejki + stopki antywibracyjne PAB

Utrzymanie w czystości i konserwacja urządzeń antywibracyjnych PAB

Składanie i ustawianie podstawy platformy reference 1. Składanie i ustawianie podstawy platformy reference. W metalowe gniazda w spodzie dolnej części masywnej obudowy wkręcamy stopki PAB bearing AVF. W ten sposób tworzymy podstawę platformy reference. Tę podstawę ustawiamy na stoliku lub na podłodze i w razie potrzeby poziomujemy, obracając odpowiednio górnymi częściami stopek. Ustawione wysokości stabilizujemy, dociskając kontry do spodu podstawy. Następnie na wierzchu podstawy, w tych miejscach co na zdjęciu, kładziemy krążki izolacyjne, które będą ją oddzielały od półki platformy basic.
Wkładanie platformy basic 2. Wkładanie platformy basic. Opuszczamy półkę platformy basic na jej podstawę. Następnie bierzemy platformę oburącz za dłuższe boki, przyciskając półkę do podstawy. Odwracamy ją do góry nogami i wkładamy jej tuleje w otwory w podstawie platformy reference, starając się nie ocierać nimi o brzegi tych otworów. Potem kładziemy delikatnie półkę platformy basic na krążkach izolacyjnych umieszczonych wcześniej na podstawie.
Wyrównywanie platformy basic 3. Wyrównywanie platformy basic. Po ułożeniu półki platformy basic na podstawie platformy reference patrzymy, czy tuleje PAB basic AVP znajdują się pośrodku otworów w podstawie platformy reference. Jeśli nie, przesuwamy platformę basic w poziomie, aż wszystkie jej tuleje znajdą się w środku tych otworów (dzięki tej operacji półka platformy reference będzie się swobodnie kołysała, a jej boki zrównają się z odpowiednimi bokami podstawy).
Sprawdzanie pokrywy platformy basic 4. Sprawdzanie pokrywy platformy basic. Pokrywę platformy basic, czyli drugą część masywnej obudowy, odwracamy, by sprawdzić, czy w wyżłobieniach w jej spodzie nie pozostały jakieś zanieczyszczenia, np. wióry, fragmenty wypełniaczy kartonów itp. Jeśli są, trzeba je usunąć, by spód tej pokrywy mógł zetknąć się całą powierzchnią ze spodem odwróconej podstawy platformy basic.
I etap zakładania pokrywy 5. I etap zakładania pokrywy. Pochyloną pokrywę zbliżamy jedną stroną do nóżek platformy basic leżącej na podstawie platformy reference (uwaga: jeśli platforma basic ma nóżki regulowane z kontrami, trzeba je odkręcić, bo mogą nie zmieścić się w wyżłobieniach w spodzie pokrywy). Następnie tę stronę pokrywy obniżamy i wkładamy dwie nóżki platformy basic w jej oddolne wyżłobienia.
II etap zakładania pokrywy 6. II etap zakładania pokrywy. Opuszczamy drugą stronę pokrywy i kładziemy ją na spodzie platformy basic.
Wyrównywanie brzegów obu części masywnej obudowy 7. Wyrównywanie brzegów obudowy. Jeśli krawędzie obu części obudowy nie leżą w tych samych płaszczyznach prostopadłych do podstawy platformy, trzeba przesunąć delikatnie pokrywę tak, by te krawędzie się zrównały. Dzięki temu zmontowana platforma reference będzie właściwie funkcjonowała i estetycznie wyglądała.
Kalibrowanie platformy reference 8. Kalibrowanie platformy reference. Przy pomocy napinaczy linek platformy basic podnosimy pokrywę, czyli półkę nośną platformy refernce, do poziomu, na którym pod obciążeniem urządzenia będzie się ona swobodnie kołysała. Z przodu platformy reference oznaką jej wypoziomowania jest równa szczelina między obu częściami masywnej obudowy.
Sklejkowe lub akrylowe elementy platform i stolików antywibracyjnych należy czyścić (odkurzać) miękką ściereczką, najlepiej z mikrofibry, zwilżoną w ciepłej wodzie. Co pewien czas (co 1-2 tygodnie) można je spryskiwać antystatycznym płynem do czyszczenia paneli LCD i plazmowych, a następnie wycierać tą ściereczką do sucha. Tak samo można czyścić elementy metalowe platform i stolików oraz nóżki metalowe i stopki antywibracyjne. Dobrą metodą odkurzania platform i stolików jest użycie miękkich pędzelków do poruszenia drobin kurzu, oraz (równocześnie) odkurzacza do ich wessania. W przypadku zabrudzenia naszych urządzeń tłuszczem, można użyć benzyny ekstrakcyjnej. W żadnym wypadku nie można ich czyścić rozpuszczalnikami NITRO!!! W stopkach łożyskowych z odkrytymi łożyskami należy co kilka miesięcy przeczyścić łożysko. W tym celu wtryskujemy w nie pipetą kilkanaście kropel benzyny ekstrakcyjnej albo ekstraktu WD-40, energicznie obracamy łożyskiem, a następnie wydmuchujemy sprężonym powietrzem tę benzynę z zanieczyszczeniami. Jeśli nie mamy sprężarki powietrza, możemy tę benzynę odsączyć higroskopijnymi ściereczkami lub papierowymi chusteczkami. Po osuszeniu łożyska, trzeba wlać w nie kilka kropel oliwy do łożysk lub oliwy do maszyn do szycia, a potem ponownie pokręcić nim, by oliwa równomiernie rozprzestrzeniła się na powierzchniach pierścieni i elementów tocznych. Łożyska kryte nie wymagają czyszczenia i smarowania.